Zážitkový pobyt v karibskom tropickom raji - St. Vincent - Svätý Vincent a Grenadíny

Zážitkový pobyt v karibskom tropickom raji - St. Vincent

Svätý Vincent a Grenadíny

St. Vincent a Grenadíny, Rezidencia starstar

Typ


Zážitkový pobyt v karibskom tropickom raji - St. Vincent

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Názov zájazdu podľa organizátora: Zážitkový pobyt v karibskom tropickom raji - St. Vincent
Popis
Ďaleko od komfortu domova, vytrhnutí z času i priestoru každodennej reality, hlboko v tropickom pralese, preč od všetkého, čo poznáme...Divoká príroda, Karibské more, Atlantický oceán, cikády, sopka a ďalšie skvosty divokej tropickej prírody nám budú počas dvoch čarovných týždňov vytvárať platformu, na ktorej budeme pozorovať, vnímať a prežívať prirodzenosť prírody a samých seba...

„ Ak chcete zažiť biele pláže, miešané nápoje s dáždničkami a klimatizovaný komfort 5-hviezdičkového hotela, hľadajte inde! Ak hľadáte dobrodružstvo v lone panenskej prírody, tak poďte s nami na St. Vincent!“

Všetci ste srdečne vítaní!
---------------------------------------
Ubytovanie
- komplex RICHMOND VALE - Turistické a Prírodné Centrum (14x nocľah)
- ide o turistické ubytovanie so spoločným sociálnym zariadením
- stravovanie plná penzia (ponúkame Vám tri lahodné miestne jedlá z prírodných bio-surovín, ktoré rastú v našej ekologickej záhrade, alebo je možné si ho kúpiť od miestnych dodávateľov)
Vybavenie a služby
Naše Centrum - RICHMOND VALE
----------------------------------------------------

Ďaleko od hluku a mesta

RICHMOND VALE turistické a náučné centrum sa nachádza v blízkosti mnohých prechádzok v prírode, vodopádov a blízko pláží.

Centrum sa nachádza na severnom pobreží Leeward pevniny ostrova St.Vincent v oblasti, ktorá bola jeho majetkom v priebehu anglických koloniálnych čias. Centrum bolo používané pre rôzne exporty plodín, ako je cukor, kopry (kokosový olej), banán
a maranta. Centrum sa rozkladá celkom na ploche 4000 m² (43,000 metrov štvorc.) a nachádza sa na kopci nad riekou Wallibou, s výhľadom na Karibské more.

Máme 20 izieb k dispozícii pre hostí. Izby sú jednoduché a čisté.
Máme izby s dvomi samostatnými lôžkami, len manželskou posteľou, izby s manželskou posteľou a jedným samostatným lôžkom a izby so štyrmi samostatnými lôžkami. Kúpeľne sú spoločné s ďalšími izbami na chodbe.

Máme malú kuchyňu, tak ak si chcete niečo uvariť vlastné, je pre Vás k dispozícii zadarmo. V areáli máme niekoľko veránd, fitnes centrum a jedálenskú sálu, ktorú môžete používať bezplatne.

Naše centrum má veľké zelené plochy a stavebný priestor, čo je ideálne pre veľkú skupinu priateľov a rodiny.

V našich izbách, môžeme hostiť až 45 osôb. Je možné si prenajať ďalšie miestnosti v akadémii. Môžeme hostiť mnoho rôznych skupín ľudí: letné tábory, výukové semináre, veľké rodiny, náboženské skupiny


Ovocie, naša zvieracia farma a organické plodiny
------------------------------------------------------------------------

OVOCIE - existuje tu viac než 20 rôznych ovocných stromov a zvyčajne niektoré z nich Vás lákajú ochutnať! Políčka a záhrady sú krásne s výhľadom na údolie Richmond, na pláž a ostrov Chateaubelair. Plody, ktoré sú podávané na raňajkách, pochádzajú práve odtiaľ. Pri pobyte si v záhradách môžete vybrať a zjesť, čo sa vám páči, no nemôžete si brať ovocie zo záhrady.

ZVIERATÁ – na našej farme chováme vlastné zvieratá. Používame naše vlastné vajcia, kuracie mäso a bravčové mäso. Chováme tiež ovce a používame len naše produkty a výrobky a staráme sa, aby zvieratá jedli a žili zdravo.

ORGANICKÁ ZÁHRADA - zhromažďujeme dažďovú vodu zo strechy centra vo vodných nádržiach a zalievame ňou zeleninu pomocou kvapkovej závlahy. Kompost je vyrobený z konského hnoja, lístia a buriny a vyrábame organické tekuté hnojivo.
K dispozícii sú 4 zelené domy kde sa tri sa používajú pre zeleninu a jeden ako škôlka.
Tip
--------------------------------------------------------------------
ostrov ST. VINCENT and the GRENADINES
--------------------------------------------------------------------
- je to ostrovný štát (konštitučná monarchia, patrí pod vládu Spojeného kráľovstva), väčšinu územia štátu tvorí ostrov St. Vincent, zvyšok sú menšie roztrúsené koralové ostrovčeky Grenadiny. Najväčšie z nich sú: Bequia, Canouan, Mustique, Union Island.
Ostrovy St. Vincent a Grenadiny patria k najkrajším ostrovom Karibiku. Na ostrovoch nájdete tropický dažďový prales, prekrásne pláže s tyrkysovým morom a lagúnami, množstvo koralových útesov. Sú rajom pre jachting a potápanie.
Najvyšším vrchom ostrova a zároveň činnou sopkou je Soufriére. Ostrov je preslávený hlavne vďaka kvalitnej marihuane.
- hlavné mesto je Kingstown (nachádza sa na ostrove St. Vincent)
- príjmy ostrova sú z prevažne z turizmu a vývozu banánov

>>> Bequia - ostrov s priateľskou atmosférou, s krásnymi bielymi piesočným plážami, pre milovníkov jachtingu, každoročne sa tu koná veľkonočná Regata

>>> Canouan - ostrov je kombináciou luxusu a elegancie spolu s prekrásnou prírodou, nachádza sa tu preslávený golfový klub, nádherné pláže s bielym pieskom a priezračné tyrkysové more. Ostrov má najdlhšie bariérové útesy v Karibiku.

>>> Mustique – ostrov má podobný charakter ako ostrov Canouan, krásne pláže s palmami, luxusné rezorty, návštevníci si môžu vychutnať bluesový festival. Ostrov sa môže pýšiť najexotickejšou plážou za rok 2013.

>>> Union Island – patrí medzi menej „preskúmané“ ostrovy, no určite stojí za to ho navštíviť. Je tu mnoho krásnych zákutí, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť tak neopakovateľnú dovolenku strávenú na krásnych plážach s priezračným tyrkysovým morom...
Ďalšie informácie
Voľný čas budeme tráviť napríklad aj takto ...
======================================

SOPKA „La Soufriere“ - 4048 m n.m
------------------------------------------------------
- celodenný výlet, kde výstup od nášho centra na vrchol trvá 2,5 až 3 hodiny.
Výstup sa realizuje po záveternej strane, je síce namáhavejší, ale pre nádhernú scenériu atraktívnejší. Začína sa ráno o 07:30 hod. Na vrchole si môžete oddýchnuť, najesť sa alebo ísť aj dole do krátera sopky na 1/2 až 2 hodiny v hornej časti. Späť do centra sa dostanete cca po 2 - 3 hodiny a cestou si môžete zaplávať aj v Karibskom mori a trochu sa ochladiť. Celkový výlet trvá asi 6-8 hodín. Prehliadka zahŕňa sprievodcu, občerstvenie a vodu.
Nezabudnite si vziať dobré turistické topánky a tiež niečo na oblečenie (košele s dlhým rukávom), nakoľko na vrchole môže byť chladno a tiež môže spŕchnuť.

Vnútri kráteru - ak máte prípadne veľa energie a dostanete na vrchol, môžete ísť dole do krátera sopky a užiť si jeho pokoj a krásu.

CENA: od 50 USD do 85 USD / osoba
============================


KONE – dovolenka pri koňoch a „v konskom sedle“
----------------------------------------------------------------------------
V našom centre sa môžete tešiť na dovolenku s koňmi, kde budete mať lekcie s trénerkou divokých koní vo voľnej prírode Stinou Herberg a olympijským jazdeckým inštruktorom Gabrielom. Počas dňa sa môžete tráviť čas so stádom bývalých divokých koní a relaxovať pri tom v krásnom prostredí.
Môžeme vám pomôcť nastaviť program pre Vašu dovolenku vhodný k vašim prianiam a potrebám. „Dovolenka na koni“ môže zahŕňať konské lekcie, jazdenie po Boot Camp na koňoch, prechádzky dažďovým pralesom, rybárčenie, ekologické poľnohospodárstvo, potápanie, výlet na sopku, šnorchlovanie, relaxáciu, masáže a jogu. Máme kurzy a výukové programy vhodné pre deti .... aj manželov!

CENA: Lekcie so Stinou alebo lekcie jazdenia s Gabrielom stoja 75 USD / osoba
=============================================================


POTÁPANIE
--------------------
Nájdete u nás aj akadémiu potápania PADI, kde sa môžete odborne potápať s inštruktorom. Ceny našich kurzov sú prijateľné aj v prípade nízkonákladovej dovolenky.

Naše potápačské centrum sa nachádza hneď vedľa krásnej pláže Richmond Beach. Na našej pláži máme niekoľko úžasných lokalít na potápanie. Vody v severnej časti ostrova St. Vincent sú nedotknuté, s panenskou prírodou a úžasnými scenériami.

Bezpečnosť pri potápaní je pre nás na prvom mieste!
Náš potápačský inštruktor berie len malé skupiny naraz na výcvik a neohrozuje ich v prípade zhoršenej poveternostnej situácie. Takže môžete sa na nás spoľahnúť.

Všetky naše ceny sú vrátane prenájmu potápačského vybavenia (kyslíková bomba, regulátor, BCD, opasok, neoprén, plutvy a maska.

CENA: od 45 USD do 560 USD na osobu
================================


Ďalšie výlety, ktoré môžete s nami absolvovať...
-----------------------------------------------------------------------

VÝLET – poldenná pešia túra
--------------------------------------------
CENA: od 15 USD do 30 USD na osobu
===============================

VÝLET - vodopády Beleine
-----------------------------------------
CENA: od 55 USD do 150 USD na osobu
================================
Stravovanie
- plná penzia (stravovanie sa v jedálni turistického centra RICHMOND VALE)
Doprava
- letecká doprava z PRAHY
Program
SPOJ SA SO SVOJIM VNÚTROM PROSTREDNÍCTVOM SILY PRÍRODNÝCH ŽIVLOV A PRASTARÝCH TECHNÍK JÓGOVEJ TERAPIE!
============================================================

Termín: 21.11. - 05.12.2015 (15 dní / 14 nocí)
Cena na osobu: 1.040,-€ / osoba / pobyt + letenka 1.200,-€ / os.*

(+ možnosť iných termínov - viď zoznam "termíny")

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Minimálny počet je 10 účastníkov zájazdu!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Predstavujete si ideálnu dovolenku na panenskej divokej pláži s rannou hodinou jogy, poobednou relaxáciou pod kokosovými palmami a s podvečerným kúpeľom v rozohriatom karibskom mori, počas ktorého sa môžete nadchýňať pohľadom na slnko zapadajúce za majestátnu sopku? Ak je Vašou odpoveďou áno, potom je naša ponuka práve pre Vás! Richmond Vale Hiking and Nature Centre (RVHNC) na magickom ostrove Svätého Vincenta pre Vás pripravil dovolenku, na ktorej zregenerujete svoje telesné, duševné i duchovné sily, naučíte sa ako pracovať so svojim telom a mysľou a ako využívať silu prírody k nastoleniu rovnováhy mysle, tela a duše.

Okrem pravidelných hodín jogy (ktoré zameriame predovšetkým na terapeutické účinky tejto prastarej metódy), budeme pracovať i s piatimy hlavnými prírodnými elementami a prostredníctvom nich si osvojíme triky naturopatie, ktoré nám pomôžu k prepájaniu sa so svojim vnútrom, k obnoveniu síl, k prebudeniu nášho skrytého potenciálu. Počas pobytu sa naučíme ako cvičením ásan, praxou vedomého dýchania, relaxačnými technikami, meditáciou a silou prírody môžeme liečiť rôzne zdravotné (fyzické či psychické) problémy a nezrovnalosti.

Richmond Vale Turistické a Prírodné Centrum (Richmond Vale Hiking and Nature Centre ) je situované na pobreží krásnej Richmond Vale pláže, divokej pláže Svätého Vincenta a Grenadín, na mieste ďaleko od ruchu civilizácie, na mieste kde končia všetky cesty, na mieste, ktoré je ako stvorené na únik pred ruchom civilizácie. Naše centrum leží 5min. chôdze od pláže a na úpätí sopky “La Soufriere”. Na sever od centra tečie rieka Wallibou a v okolí sa nachádzajú tri vodopády a horúci prameň. V našom centre ponúkame jednoduché, ale pohodlné a príjemné ubytovanie.

Údolie Richmond sa nachádza na severozápade ostrova (severný Leeward), hodinu a pol jazdy autom od hlavného mesta Kingstown. V údolí Richmondu trvalo žije len málo ľudí, skôr tu je možné stretnúť farmárov z malých banánových, ananásových a iných rodinných fariem.
Richmond Vale je rozdelený na prírodné, turistické centrum a na akadémiu (Richmond Vale Academy), kde sú školení dobrovoľníci pre prácu na rozvojových projektoch na Svätom Vincente a v Strednej a Latinskej Amerike. Svojim pobytom tak podporíte tento dobrovoľnícky program! Všetci hostia sú vítaní zúčastniť sa akcií a programov našich dobrovoľníkov!

Do údolia Richmond ľudia prichádzajú relaxovať, naberať nové sily a oddýchnuť si od každodenej rutiny. Príďte aj vy a zažite odvrátenú panenskú tvár Karibiku v kombinácii so zážitkovým seminárom jógovej terapie a naturopatie lektorky Petry Sary Pavitry Pavlacovej.

Jazyk:
Seminár bude prebiehať dvojjazyčne v angličtine a slovenčine (prispôsobíme sa jazykovej vybavenosti účastníkov).

Zmena programu organizátorom vyhradená!Lektor: Petra Sara Pavitra Pavlacová
============================

Pôvodom Slovenka, Petra Sara Pavitra Pavlacova sa venuje joge už niekoľko rokov. Po skončení postgraduálneho štúdia v odbore Ľudské vedomie a jógová a alternatívna terapia na Dev Sanskriti Viswadyalaya Universite v Indii vedie semináre, workshopy a osobné konzulácie na poli jógovej terapie, naturopatie, akupresúry a iných alternatívnych terapií. V minulosti pracovala na rôznych projektoch v rozvojových krajinách a v rokoch 2005-2006 stála pri zrode projektu Richmond Vale Academy, kde žila a pracovala do roku 2008.
Jej výuka jogy je založená na kombinácii radža jógy, bhakti jógy, karma jógy, mantra jógy, tantra jógy a hatha jógy so špecifickým zameraním sa na terapeutické aspekty jednotlivých prvkov (ásan, pranayam, shatkarmas, meditačných a relaxačných techník, dietologie a práce s energetickým systémom človeka). Práca so živlami a intenzívny pobyt v tesnom spojení s Matkou Zemou, tanec, hudba, spev, zdieľaný dialóg…..to všetko sú metódy, ktoré používa k prinavráteniu do stavu rovnováhy a vnútorného pokoja.
Nenáročná jógová prax, ale i komunikácia s prírodou a pobyt v jej bezprostrednej blízkosti, návrat ku koreňom a splynutie so Všehomírom, to všetko nás čaká na prelome mája a júna na Svätom Vincente! A hlavne veľa voľného času, pohody, slnka a omnoho viac!
Počas voľných dní Vám ponúkame servis nášho skúseného horského vodcu Franklyna, s ktorým môžete vystúpiť na sopku alebo sa vybrať k vodopádom a či na trek do tropickej džungle (nie je súčasťou balíka kurzu). Alebo môžete využiť novú ponuku RVHC a to potápanie! Dokonca je tu možnosť vydať sa na podmorský výlet s pohľadmi, ktoré naozaj stoja za to!
Cena zahŕňa
- 14x ubytovanie v turistickom centre (v Richmond Vale Hiking and Nature Centre)
- plná penzia (vegetariánske alebo konvenčné raňajky, obedy a večere v každý deň programu)
- rozšírený program Petry Sary Pavitri – jogová terapia vrátane jogy denne (jógovej terapie), naturopatie a asistenčných služieb typu “delegát” (sprevádzanie, preklady, asistencia pri všetkých aktivitách…)
- spoločenské programy, přednášky, dokumentárne večery a prezentácie Richmond Vale Academy
- čaj, káva, ovocie v biokvalite zo záhrad RVA
- jeden večerný rituál
- jedna voľná lekcia práce s koňmi vedená expertkou – riaditeľkou RVA Stinou Herberg
Cena nezahŕňa
- letecká doprava na a z ostrova Svätý Vincent a Grenadíny (za príplatok) - orientačná cena letenky z PRAHY je 1.200,-€ / os.*, je platná v čase vytvorenia ponuky, môže sa však zmeniť
(​* o aktuálnom doplatku v prípade zvýšenia ceny letenky pri zakúpení zájazdu budete informovaní)

- doprava z letiska do turistického centra - komplexu RVHNC
- vreckové a iné osobné výdaje vrátane suvenírov, masáží (v našom centre k dispozícií)
- výlety a exkurzie

- komplexné cestovné poistenie - sú na výber 3 druhy poistenia:
===============================================

1.) poistenie typ COMFORT - v prípade storna kryje do 80% zaplatenej sumy (86,10,-€ / osoba / pobyt)
2.) poistenie typ PLUS - v prípade storna kryje do 100% zaplatenej sumy (122,90,-€ / osoba / pobyt)
3.) celoročné komplexné cest, poistenie PLUS - kryje aj viaceré zakúpené zájazdy počas roka / krytie na jednu poistnú udalosť má do výšky 1.350,-€ na osobu (125,-€ / osoba / rok)
Zľavy
* Páry môžu uplatniť zľavu na lektorskom poplatku vo výške 20%!!!!

Vaši známi, priatelia, rodinní príslušníci a iní necvičiaci doprovod sú u nás srdečne vítaní!

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Žiadne recenzie pre tento hotel.