Vyhľadávanie zájazdov
Rozšírené vyhľadávanie
Peruánske klenoty - po stopách ríše Inkov - Peru

Peruánske klenoty - po stopách ríše Inkov

Peru

, HotelPeruánske klenoty - po stopách ríše Inkov

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:Popis
Svojou rozlohou 1 285 220 km2 je Peru 20. najväčšou krajinou sveta (po Mongolsku). Rozlohou je porovnateľné s Čadom, a približne dvakrát také veľké ako štát USA Texas. Obyvateľstvo viac než 27 miliónov ľudí hovorí španielsky, kečuánsky, ajmarsky a inými domorodými jazykmi.

Východné Peru pozostáva prevažne z vlhkých tropických džunglí Amazónskeho dažďového pralesa, najväčšieho na svete. Na juhu pozdĺž hranice s Bolíviou leží jazero Titicaca — najvyššie položené splavné jazero na svete. Náhorná plošina Altiplano je suché údolie rozprestierajúce sa na úpätí Ánd v juhovýchodnom Peru. Pozdĺž hranice s Čile sa rozprestiera najsuchšia púšť na svete Atacama.

Pobrežie Pacifiku je domovom veľkého množstva druhov rýb. Púšť Sechura leží v severozápadnom Peru pozdĺž pobrežia.

Hlavnými riekami Peru sú Ucayali, Marañón, Amazon (ktorá je vytvorená sútokom Marañón a Ucayali), Putumayo, Pastaza, Napo, Jurua, a Purus.
Ubytovanie
-hotelového typu
Tip
Zmena programu je vyhradená – program sa môže meniť a prispôsobovať skupine v závislosti od doplňujúcich požiadaviek a podľa aktuálnej situácie, zváženia sprievodcu zájazdu a zahraničného partnera.
Ďalšie informácie
Minimálny počet účastníkov je 15 osôb!
Stravovanie
- 11x raňajky + 2x obed (podľa programu môže byť aj formou balíčka)
Doprava
- letecká
Program
Program :
=======

1. deň: prílet do Peru
Odlet v ranných hodinách z Viedne do Peru. Prílet do hlavného mesta Peru – do Limy vo večerných hodinách. Transfer na hotel a nocľah.

2. deň: LIMA
Po raňajkách prehliadka mesta LIMA. Večerná vyhliadka na nočné mesto, spoločná večera v uličkách mesta. Neskôr presun na hotel, nocľah.

3. deň: LIMA
Po raňajkách pokračovanie v prehliadke mesta LIMA, resp. individuálne voľno. Popoludní navštívime spoločne svetoznáme Múzeum zlata, ktoré je súkromnou zbierkou filantropa Miguela Muchicou Galla. Toto unikátne múzeum obsahuje zbierku tisícky predmetov z preinského obdobia, významnú zbierku keramiky, múmii, vzácnych textílii apod. Zaujímavá je tiež expozícia nazvaná „ Zbrane sveta“ so vzácnymi exponátmi , od 15. storočia. Navštívime tiež ďalšie svetoznáme múzeum - Múzeum keramiky so širokou zbierkou preinského obdobia a unikátnou zbierkou keramiky so sexuálnou tematikou. Po návrate možnosť večere a nocľah.

4. deň: Lima – Pachacamac - Paracas
Raňajky. Presun na fakultatívny výlet do známeho archeolog. komplexu Pachacamac – je vzdialený asi 40 km od Limy. Ide o komplex chrámov postavených ešte v období pred ríšou Inkov, pochádzajúci z 1.stol. n.l. Slúžil ako známe pútnické miesto a rozkladá sa na obrovskej rozlohe 10 km2 . Komplex je typický svojimi pyramídovými chrámami z typických tehál adobe – steny týchto chrámov často zdobili krásne fresky. Za vlády Inkov tento komplex ešte viac expandoval a stal sa významným inkským administratívnym centrum a stále si udržiaval postavenie centra regiónu. Pachacamac sa nazýva tiež „Delfy“ južnej Ameriky. Nachádza sa tu aj múzeum s relikviami z pre-hispánskeho obdobia.
Po absolvovaní výletu presun do mesta Paracas cez Národný park a prírodnú rezerváciu. Ubytovanie v hoteli, možnosť večere a nocľah.

5. deň: Paracas – ostrovy Ballestas /“ Peruánské Galapágy „ / - Lima
Po raňajkách presun na ďalší fakultatívny výlet – absolvujeme výlet loďou na atraktívne ostrovy Ballestas, nazývané tiež ako „peruánske Galapágy“ (sú prírodnou rezerváciou a sú známe pre svoju bohatú faunu – budete tu môcť obdivovať vzácne kolónie tuleňov, tučniakov a stovky morských vtákov). Preplávame aj okolo polostrova Paracas, ktorý je známy obrovským mystickým útvarom Candelabro neznámeho pôvodu, ktorý je vytesaný do skaly. Neskôr navštívime aj piesočnými dunami a palmami obklopenú oázu Huacachina / 5 km od Icy /. Presun neskôr do mesta Lima. Možnosť večere a nocľah.

6. deň: Lima - Cusco - Sväté údolie Po raňajkách presun na letisko do Limy - prelet do mesta Cusco. Po prílete nasleduje ďalšia prehliadka - prechádzať budeme počas celého dňa autobusom neobyčajnou andskou krajinou, kde nájdete stále veľa pôvodných dediniek, ich milých a srdečných obyvateľov a tiež veľké stáda lám a vikuní . Zastávok budeme mať cestou niekoľko – zastavíme sa napr. na mieste s najvyššou nadmorskou výškou – priesmyk La Raya /4.335 m / , s krásnym panoramatickým výhľadom na zasnežené vrcholky Ánd. Zastavíme sa tiež na obed v typickej reštaurácii v dedinke Sicuani a pokračovať budeme v dedinke Andahuaylillas prehliadkou Viracochovho chrámu a barokového kostola zo 17.stor.
Pozrieme si aj krásu „Svätého údolia“ tiahnuceho sa pozdĺž rieky Urubamba. Cestou navštívime slávny trh v Pisacu, kde sa schádzajú miestni Indiáni zo širokého okolia a predávajú svoje poľnohospodárske produkty a textilné výrobky. Pôjdeme sa pozrieť aj na Ollantaytambu - tzv „Pevnosť panien“. Bude nasledovať ubytovanie v hoteli vo Svätom údolí, nocľah.

7. deň: Sväté údolie - Machu Picchu - Cusco
Po raňajkách odchod na stanici v Ollanta, pokračovanie vlakom do Aguas Calientes a odtiaľ nás čaká výstup na posvätné miesto Inkov - horu Machu Picchu, ktorá slúžila zároveň ako rituálne miesto a observatórium. Po krátkom úseku autobusom sa po zdolaní serpentín ocitneme na mieste. Nasledovať bude nezabudnuteľná prehliadka najkrajšej pamiatky Južnej Ameriky, ktorú objavil Američan Hiram Bingham 24.7.1911 uprostred hôr a džungle. Ako je možné, že tu, vo výške 2.399 metrov nad morom, vystavali predkolumbovskí domorodci tak dokonalé stavby z ťažkých kameňov, medzi ktoré nedostanete ani list papiera? Po 3.000 schodoch je možné prejsť všetkými námestiami, nástupišťami a terasami, a navštíviť všetky svätyne, observatórium a obytné budovy.
Prehliadka rozsiahleho areálu, ktorý je pre svoju unikátnu polohu vysoko v strmých horách nad riekou Urubamba a geniálny inkský stavebné štýl právom považovaný za jeden z divov sveta. Popoludní sa presunieme vlakom späť do Cusca. Príchod vo večerných hodinách. Transfer do hotela, možnosť večere. Nocľah.

8. deň: Cusco
Raňajky. Nasleduje prehliadka najkrajšieho peruánskeho mesta Cusca - tzv "cisárskeho mesta", bývalého hlavného mesta ríše Inkov s jeho typickými dláždenými ulicami, ktoré bolo založené koncom 12. stor. Manco Capacom. Meno mesta bolo symbolom jeho významu - Cusco znamená v kečuánčine pupok, stred; Cusco leží vo výške 3.400 metrov nad morom. Prehliadka Cusca (námestie Plaza de Armas, koloniálne arkády, katedrála s čiernym Kristom, patrónom mesta, Pizzarov palác, chrám Koricancha, kláštor Santo Domingo), zrúcanín Q'enqo, inkských kúpeľov Tambomachay, Puca Pucará a pevnosti Sacsayhuamán).
Popoludní voľno k individuálnym prehliadkam. Možnosť večere a nocľah.

9. deň: Puno - Titicaca
Po raňajkách presun autobusom do mesta Puno na brehu bájneho jazera Titicaca. Budeme prechádzať drsnou, no krásnou krajinou cez náhornú plošinu Altiplano s jazerami a pastvinami so stádami vzácnych vikuní a alpák. Budeme prechádzať aj cez najvyšší bod nadmorskej výšky a to 4500 m . Príchod do mesta Puno je plánovaný v popoludňajších hodinách. Možnosť večere a nocľah.

10. deň: Titicaca – ostrovy Uros a Taquile
Raňajky. Nasleduje výlet loďou k rákosovým „ plávajúcim“ ostrovom indiánov kmeňa Uros, kde nájdete ešte spôsob života pôvodných obyvateľov jazera Titicaca. Miestni obyvatelia tu stále zachovávajú svoje zvyky a o živobytie sa starajú lovom a rybolovom. Cestou navštívime ostrov Taquile, kde tunajší muži pletú farebné vlnené čiapky a ženy tkajú tradičné farebné látky (patria všeobecne k najkrajším v Peru). Nádherné sú farebné kontrasty krajiny, ktorú utvára tmavočervená farba pôdy, slnený svit, tmavomodrá farba jazera a večne biele vrcholky pohoria Kordillery. Počas výletu sa zastavíme aj na obed. Vo večerných hodinách návrat do hotela, nocľah.

11. deň: Titicaca - Lima
Raňajky. Transfer na letisko v Cusco - prelet do hlavného mesta, do Limy. Ubytovanie v hoteli, možnosť večere, nocľah.

12. deň: Lima – odlet do Európy
Raňajky. Odlet z Limy vo večerných hodinách.

13. deň: návrat domov
Prílet späť do Viedne vo večerných hodinách


Zmena programu organizátorom vyhradená!
Cena zahŕňa
- Leteckú prepravu Viedeň - Lima - Viedeň (s 2 prestupmi) *
- vnútorné prelety Lima – Cusco / Cusco - Lima
- medzinár. rokov. a bezpeč. taxy
- prejazdy autobusmi, vlakmi alebo loďami podľa programu
- autobusové transfery letisko - hotel - letisko
- 11 x nocľah v hoteloch kateg. Tourist Superior (podľa miestnej kategorizácie 2 * - 3 *) v 2-lôžkových izbách s príslušenstvom
- 11 x raňajky + 2 x obed (podľa programu môže byť aj formou balíčka)
- všetky menované výlety a vstupy do historických pamiatok, múzeí a objektov
- služby miestnych odborných sprievodcov
- služby sprievodcu CK po celej trase (s výkladom v slovenčine)
- služby španielsky hovoriaceho sprievodcu
Cena nezahŕňa
Povinné príplatky:
- * doplatok v prípade zvýšenia ceny letenky pri zakúpení zájazdu
- letiskové poplatky (vnútroštátne lety) a odletová taxa : cca 70,- USD / splatné na mieste /
- odporúčané sprepitné pre miestneho sprievodcu a šoféra : 2+2,- USD/deň / os./ splatné na mieste /
- komplexné cestovné poistenie (vrátane storna zájazdu) – zabezpečíme Vám ho v našej CK za príplatok

Fakultatívne príplatky:
* ubytovanie v jednolôžkovej izbe po celej trase: 230€ / os.
* doplatok za ubytovanie vo vyššej kategórii hotelov (3-4*): 160€ / osoba / pobyt
* obedy / večere (8 x): 84€

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.