Karibikom katamaránom ... - Martinik

Karibikom katamaránom ...

Martinik

Martinik, Sv. Lucia, Sv. Vincent a Grenadíny, Grenada, LoďKaribikom katamaránom ...

Počet termínov:

8 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

Bez stravy

Doprava:

letecky Viedeň, Budapešť

Počasie:Názov zájazdu podľa organizátora: KARIBIKOM katamaránom
Popis
„ Kde sa piesok lial a voda sa sypala, vznikol malý RAJ –
- ostrov St. Lucia, Martinique, i ostrov Grenada... “ :)

Pozývame Vás na očarujúcu plavbu po krásnych, menej komerčných a zriedkavejšie navštevovaných ostrovoch južného Karibiku. Môžete sa aj ako jednotlivci alebo aj malé skupinky, vydať s nami na romantickú plavbu na katamaráne – ubytujeme Vás v 2-lôžkových kajutách a na palube si počas plavby budete môcť pripraviť niečo v kuchynke, ktorá Vám bude k dispozícii. Preplavíme sa s Vami na katamaráne popri pobreží ostrova Martinique, nádhernom ostrove St. Lucia, spoznáte aj ostrov St. Vincent a jeho priľahlé ostrovčeky Grenadíny a doplavíme sa až takmer ku pobrežiu Južnej Ameriky, na ostrov Grenada. Každým ostrovom Vás prevedieme aj po vnútrozemí autom a urobíme Vám prehliadku jeho zaujímavostí a atraktívnych krás prírody. Spoznáte ich nielen pohľadom z katamaránu, ich členitosť, prírodné scenérie, krásne zákutia a úžasné výhľady z mora na ostrovy, ale každý z ostrovov si prejdete „aj po vlastných“ a výhľady vyskúšate aj opačným smerom – z pevniny na more a všetky okolité súostrovia. Na tých najkrajších plážach, ktoré počas našej plavby spoznáme, sa budete môcť okúpať, zašnorchlovať si medzi rybičkami a úžasným koralovým svetom, urobiť si tie najkrajšie a najexotickejšie zábery „rajských pláži“ samozrejme s Vašou účasťou v zábere a aby ste vedeli vystihnúť záber čo najlepšie, naučíme Vás malým minikurzom fotenia, ako sa stať na chvíľu profesionálom :) Počas sladkého nič nerobenia a oddychu na pláži, si budete môcť vyskúšať aj miestnu kuchyňu v niektorej z domácich reštaurácii, tiež si ísť nakúpiť zásoby jedla na plavbu, či pre tých dobrodružnejších, odporúčame skúsiť si chytiť obed vlastnými rukami :) Aby Vám už nebolo dlho na vode, na čo sme mysleli samozrejme tiež, doprajeme Vám mať chvíľu v noci aj „pevnú zem pod nohami“. Na pár dní Vás ubytujeme aj v hoteli na Martinique, kde si budete môcť urobiť program, aký sa Vám len bude páčiť. A na vyše, nebudete sa musieť počas dovolenky trápiť zo žiadnym cudzím jazykom, pretože počas celého pobytu, aj počas plavby, Vás bude sprevádzať slovenská posádka.

Ešte stále váhate, či sa na takéto dobrodružstvo dať? Kto dlho váha, nič neuvidí!
A prečo raz nemať takýto RAJ doslova aj „pod nohami“... ?
Takže tešíme sa na Vás! A úžasné zážitky na celý život? Bez obáv – tie sú GARANTOVANÉ! :)

==========================================
Ubytovanie
KRATŠÍ PROGRAM 11 dní:
======================
- 7x katamarán (ubytovanie v 2-lôžkových kajutách, bez stravy, možnosť využitia kuchynky na lodi)
- 2x rezidencia / penzión / aparthotel na Martinique (ubytovanie v 2-lôžkových izbách, bez stravy, možnosť varenia, resp. možnosť doobjednania hotela s raňajkami)


STREDNÝ PROGRAM 13 dní:
======================
- 7x katamarán (ubytovanie v 2-lôžkových kajutách, bez stravy, možnosť využitia kuchynky na lodi)
- 4x rezidencia / penzión / aparthotel na Martinique (ubytovanie v 2-lôžkových izbách, bez stravy, možnosť varenia, resp. možnosť doobjednania hotela s raňajkami)


DLHŠÍ PROGRAM 19 dní:
===================
- 14x katamarán (ubytovanie v 2-lôžkových kajutách, bez stravy, možnosť využitia kuchynky na lodi)
- 3x rezidencia / penzión / aparthotel na Martinique (ubytovanie v 2-lôžkových izbách, bez stravy, možnosť varenia, resp. možnosť doobjednania hotela s raňajkami)
Tip
Zaujímavosti ostrovov, ktoré počas plavby navštívite:
========================================

ostrov MARTINIQUE
---------------------------------
- malebný romantický sopečný ostrov nachádzajúci sa v súostroví Malé Antily, ktoré sa rozprestierajú medzi Atlantickým oceánom a Karibským morom. Ostrov je francúzskou kolónou a nazývajú ho aj „ostrovom kvetov“. Krajina tohto ostrova je veľmi rôznorodá: krásne pláže s jemným pieskom a tyrkysovou vodou, plantáže s cukrovou trstinou, ananásom a banánmi, tropické lesy...
- bývalé hlavné mesto ostrova - Saint Pierre, leží neďaleko sopky Montagne Pelée (bolo zničené pri jej výbuchu v r. 1902), zaujímavosťou tohto mesta sú ruiny starého divadla
- Fort de France - hlavné a najväčšie mesto ostrova, je to živé mesto, centrálny park La Savane s rybárskym, farmárskym trhom, prístav Saint Louis je dodnes vojenským územím, zaujímavosťou je aj archeologické múzeum

- najznámejšie pláže Martinique:
> Cap Chevalier - známa najmä množstvom farebných rybárskych lodiek, tzv. yoles, je vyhľadávaná hlavne milovníkmi šnorchlovania
> Les Salines - tiahne sa v južnej časti ostrova v dĺžke asi 1200m, je lemovaná pásom paliem, no treba si dávať pozor na stromy „mancenilliers“, rastúce miestami popri palmách, ktorých šťava a ovocie sú prudko jedovaté
> Macabou - táto „divoká“ pláž je pre často rozbúrené more určená najmä pre zdatnejších plavcov, je obľúbená najmä campujúcimi návštevníkmi
> Plage De Dizac - široká a dlhá pláž lemovaná obrovskými mandľovníkmi, často s rozbúreným morom, je z nej výhľad na dominantu ostrova – skalu Diamat (vypína sa v mori oproti pláži, v jej blízkosti sú koralové útesy s množstvom farebných rýb)
> Anse Couleuvre - nádherná pláž s čiernym pieskom, vyhľadávaná najmä pre krásne „romantické“ západy slnka


ostrov ST. LUCIA
-----------------------------
- hornatý ostrovný štát sopečného pôvodu leží medzi ostrovmi Martinique a St. Vincent. Je konštitučnou monarchiou, patrí pod Spojené kráľovstvo. Reliéf ostrova je členitý, od horského masívu, ktorý sa tiahne stredom ostrova, cez tropické pralesy s riečkami, vodopádmi a exotickými rastlinami po krásne pláže a nížiny. Na ostrove je aj niekoľko sopiek, v kráteri sopky Suofriere sa nachádzajú vulkanické pramene.
Juhovýchodné pobrežie ostrova s množstvom malých zátok je prístupné len loďou. Dominantou ostrova sú dva z mora sa prudko dvíhajúce vrcholy - Petit Piton a Gros Piton (vznikli pri výbuchu sopky pred 40000 rokmi, keď sa jej kráter prepadol do mora). Ostrov sa zvykne nazývať aj Helenou západnej Indie (v minulosti sa viedlo oň mnoho vojen).
- väčšinu územia ostrova pokrývajú banánovníkové plantáže, ktoré sú zdrojom príjmu spolu s turizmom
- na ostrove sa nachádza aj národná rezervácia Frigate Islands (je chránená pre výskyt vzácnych druhov vtáctva)
- pozoruhodná je aj lanovka v dažďovom pralese (môžete sa ňou povoziť v 40m výške)
- zaujímavosťou je, že v žilách domorodcov koluje krv kanibalských indiánov z kmeňa Arawaky
- z ostrova St.Lucia pochádzajú aj dvaja nositelia Nobeovej ceny (Artur Lewis-ekonómia, Derek Walcott-literatúra)

> Castries - hlavné mesto, s významným prístavom Pointe Seraphine
> Rodney Bay - záliv s najväčším jachtárskym prístavom na svete, prístav Rodney Bay Marine je moderným mestom (banky, požičovne, cestovné kancelárie, obchody, reštaurácie)
> Choc Bay - záliv so zlatou palmami lemovanou piesočnatou plážou, s nádherným výhľadom


ostrov ST. VINCENT and the GRENADINES
--------------------------------------------------------------------
- je to ostrovný štát (konštitučná monarchia, patrí pod vládu Spojeného kráľovstva), väčšinu územia štátu tvorí ostrov St. Vincent, zvyšok sú menšie roztrúsené koralové ostrovčeky Grenadiny. Najväčšie z nich sú: Bequia, Canouan, Mustique, Union Island.
Ostrovy St. Vincent a Grenadiny patria k najkrajším ostrovom Karibiku. Na ostrovoch nájdete tropický dažďový prales, prekrásne pláže s tyrkysovým morom a lagúnami, množstvo koralových útesov. Sú rajom pre jachting a potápanie.
Najvyšším vrchom ostrova a zároveň činnou sopkou je Soufriére. Ostrov je preslávený hlavne vďaka kvalitnej marihuane.
- hlavné mesto je Kingstown (nachádza sa na ostrove St. Vincent)
- príjmy ostrova sú z prevažne z turizmu a vývozu banánov

>>> Bequia - ostrov s priateľskou atmosférou, s krásnymi bielymi piesočným plážami, pre milovníkov jachtingu, každoročne sa tu koná veľkonočná Regata

>>> Canouan - ostrov je kombináciou luxusu a elegancie spolu s prekrásnou prírodou, nachádza sa tu preslávený golfový klub, nádherné pláže s bielym pieskom a priezračné tyrkysové more. Ostrov má najdlhšie bariérové útesy v Karibiku.

>>> Mustique – ostrov má podobný charakter ako ostrov Canouan, krásne pláže s palmami, luxusné rezorty, návštevníci si môžu vychutnať bluesový festival. Ostrov sa môže pýšiť najexotickejšou plážou za rok 2013.

>>> Union Island – patrí medzi menej „preskúmané“ ostrovy, no určite stojí za to ho navštíviť. Je tu mnoho krásnych zákutí, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť tak neopakovateľnú dovolenku strávenú na krásnych plážach s priezračným tyrkysovým morom...


ostrov GRENADA
-----------------------------
- neveľký hornatý ostrov možno nazvať aj ako najvoňavejší ostrov Karibiku. Tvoria ho tri ostrovy, najväčší je Grenada. Obyvatelia sa venujú pestovaniu škorice, klinčekov, muškátového orieška, kakaa, zázvoru, ale i výrobe karibského rumu. Každoročne v septembri sa na ostrove koná karneval. Krásna exotická pestrofarebná príroda je lákadlom pre oči návštevníkov. Počas pobytu môžu turusti navštíviť národný park s dažďovým pralesom Grand Etang, kde je možnosť príjemnej prechádzky, ale i náročnejších túr. Ostrov je plný prírodných skvostov, patrí medzi ne „Vrch skokanov“ – 30m vysoký útes.

Na ostrove sú krásne biele piesočné pláže, malebné zákutia a zátoky s koralovými útesmi. Pod morskou hladinou neďaleko ostrova sa nachádza zaujímavosť - na morskom dne stojí 65 sôch v životnej veľkosti, ktoré pomáhajú regenerácii morského života (porastajú koralmi a riasami).

- hlavné mesto St. Georges - starobylé mestečko s prístavom, námestiami, uličkami a trhom, nachádzajú sa tu dve pevnosti k krásnym výhľadom na okolie, botanická a zoologická záhrada, múzeum, kúpele
Stravovanie
- individuálne (v rezidencii možnosť varenia / na katamaráne možnosť využitia kuchynky)
Doprava
- letecká doprava (z Prahy / z Budapešti / z Viedne na ostrov Martinique a späť)
- plavba katamaránom po karibských ostrovoch vrámci pobytu
Program
ALTERNATÍVA
- kratší pobyt na 11 dní:

=========================================


KARIBIKOM KATAMARÁNOM... (11 dní)

Termín zájazdu: (9 nocí / 11 dní)
- termíny na mieru na vyžiadanie

- letecky z Prahy / Budapešti / Viedne

=========================================
=========================================


PROGRAM:
-------------------

1. deň / štvrtok
- odlet v doobedňajších hodinách nášho stredoeurópskeho času z PRG / BUD / VIE (s prestupom)
- prílet v podvečerných hodinách miestneho času na ostrov Martinique (časový posun oproti SR - 5 hod.)
- večer nocľah na ostrove Martinique, na hoteli

2. deň / piatok
- voľný program na ostrove Martinique
- celodenná prehliadka ostrova Martinique
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove Martinique, na hoteli

3. deň / sobota
- celý deň na ostrove Martinique
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- vyzdvihnutie lode
- večer nocľah na ostrove Martinique, na katamaráne

4. deň / nedeľa
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova Martinique
- plavba na ostrov St.. Lucia (cca 6 hodinová plavba)
- prehliadka ostrova Sv. Lucia (autom)
- večer nocľah na ostrove St. Lucia, na katamaráne

5. deň / pondelok
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova St. Lucia
- plavba na ostrov St. Vincent and the Grenadines (cca 7 hodinová plavba)
- po priplávaní na ostrov individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove St. Vincent, na katamaráne

6. deň / utorok
- prehliadka po ostrove St. Vincent and Grenadines (autom)
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- v poobedňajších hodinách plavba do súostrovia Tobago Cays (cca 5 hodinová plavba)
- po zakotvení na ostrovoch Tobago Cays, nocľah na katamaráne

7. deň / streda
- plavba medzi ostrovmi súostrovia Tobago Cays, spojená so šnorchlovaním
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah v súostroví Tobago Cays, na katamaráne

8. deň / štvrtok
- v skorých ranných hodinách vyplávanie zo súostrovia Tobago Cays
- celodenná plavba na ostrov St. Lucia
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove St. Lucia, na katamaráne

9. deň / piatok
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova St. Lucia
- plavba na ostrov Martinique (cca 6 hodinová plavba)
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove Martinique, na katamaráne

10. deň / sobota
- v doobedňajších hodinách odovzdanie lode
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- v poobedňajších hodinách odlet z ostrova Martinique (čas. posun oproti SR - 5 hod.)

11. deň / nedeľa
- prílet do PRG / BUD / VIE v poobedňajších hodinách (nášho aktuálneho stredoeurópskeho času)


Zmena programu organizátorom vyhradená.
---------------------------------------------------------------

* minimálny počet 4 účastníci zájazdu
(v prípade minimálneho počtu sa cena prispôsobuje podľa počtu účastníkov)

* maximálny počet 8 účastníkov zájazdu
(v prípade väčšieho počtu záujemcov - skupiny, nás prosím kontaktujte)

* na vyžiadanie je možnosť odletu aj z Viedne / z Budapešti / z Prahy=========================================
=========================================
ALTERNATÍVA
- stredný pobyt na 13 dní:

=========================================


KARIBIKOM KATAMARÁNOM... (13 dní)

Termín zájazdu: (11 nocí / 13 dní)
- termíny na mieru na vyžiadanie

- letecky z Prahy / Budapešti / Viedne

=========================================
=========================================


PROGRAM:
-------------------

1. deň / streda
- odlet v doobedňajších hodinách nášho stredoeurópskeho času z PRG / BUD / VIE (s prestupom)
- prílet v podvečerných hodinách miestneho času na ostrov Martinique (časový posun oproti SR - 5 hod.)
- večer nocľah na ostrove Martinique, na hoteli

2. deň / štvrtok
- voľný program na ostrove Martinique
- individuálne voľno (možnosť kúpania, prehliadka hlav. mesta, príp. možnosť dohody na zmenu programu)
- večer nocľah na ostrove Martinique, na hoteli

3. deň / piatok
- celodenná prehliadka ostrova Martinique
- večer nocľah na ostrove Martinique, na hoteli

4. deň / sobota
- celý deň na ostrove Martinique
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- vyzdvihnutie lode
- večer nocľah na ostrove Martinique, na katamaráne

5. deň / nedeľa
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova Martinique
- plavba na ostrov St.. Lucia (cca 6 hodinová plavba)
- prehliadka ostrova Sv. Lucia (autom)
- večer nocľah na ostrove St. Lucia, na katamaráne

6. deň / pondelok
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova St. Lucia
- plavba na ostrov St. Vincent and the Grenadines (cca 7 hodinová plavba)
- po priplávaní na ostrov individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove St. Vincent, na katamaráne

7. deň / utorok
- prehliadka po ostrove St. Vincent and Grenadines (autom)
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- v poobedňajších hodinách plavba do súostrovia Tobago Cays (cca 5 hodinová plavba)
- po zakotvení na ostrovoch Tobago Cays, nocľah na katamaráne

8. deň / streda
- plavba medzi ostrovmi súostrovia Tobago Cays, spojená so šnorchlovaním
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah v súostroví Tobago Cays, na katamaráne

9. deň / štvrtok
- v skorých ranných hodinách vyplávanie zo súostrovia Tobago Cays
- celodenná plavba na ostrov St. Lucia
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove St. Lucia, na katamaráne

10. deň / piatok
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova St. Lucia
- plavba na ostrov Martinique (cca 6 hodinová plavba)
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove Martinique, na katamaráne

11. deň / sobota
- v doobedňajších hodinách odovzdanie lode
- celý deň na ostrove Martinique
- individuálne voľno / možnosť kúpania (príp. možnosť dohody na zmenu programu)
- večer nocľah na ostrove Martinique, na hoteli

12. deň / nedeľa
- celý deň na ostrove Martinique
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- v poobedňajších hodinách odlet z ostrova Martinique (čas. posun oproti SR - 5 hod.)

13. deň / pondelok
- prílet do PRG / BUD / VIE v poobedňajších hodinách (nášho aktuálneho stredoeurópskeho času)


Zmena programu organizátorom vyhradená.
---------------------------------------------------------------

* minimálny počet 4 účastníci zájazdu
(v prípade minimálneho počtu sa cena prispôsobuje podľa počtu účastníkov)

* maximálny počet 8 účastníkov zájazdu
(v prípade väčšieho počtu záujemcov - skupiny, nás prosím kontaktujte)

* na vyžiadanie je možnosť odletu aj z Viedne / z Budapešti / z Prahy=========================================
=========================================
ALTERNATÍVA
- dlhší pobyt na 19 dní:

=========================================


KARIBIKOM KATAMARÁNOM... (19 dní)


Termín zájazdu: (17 nocí / 19 dní)
- termíny na mieru na vyžiadanie

- letecky z Prahy / Budapešti / Viedne

=========================================
=========================================


PROGRAM:
-------------------

1. deň:
- odlet v ranných, resp. doobedňajších hodinách (s prestupom)
- prílet na Martinique (časový posun oproti SR - 5 hod.)
- večer nocľah na ostrove Martinique , na hoteli

2. deň:
- celodenná prehliadka ostrova Martinique (autom)
- večer nocľah na ostrove Martinique, na hoteli

3. deň:
- celý deň na ostrove Martinique
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- vyzdvihnutie lode
- večer nocľah na ostrove Martinique, na katamaráne

4. deň:
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova Martinique
- plavba na ostrov St. Lucia (cca 6 hodinová plavba)
- zakotvenie
- prehliadka hlavného mesta (voľný program)
- večer nocľah na ostrove St. Lucia, na katamaráne

5. deň:
- celodenná prehliadka po ostrove St. Lucia (autom)
- individuálne voľno (ak zostane čas) / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove St. Lucia, na katamaráne

6. deň:
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova St. Lucia
- plavba na ostrov St. Vincent and the Grenadines (cca 7 hodinová plavba)
- zakotvenie
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove St. Vincent and the Grenadines, na katamaráne

7. deň:
- celodenná prehliadka po ostrove St. Vincent and the Grenadines (autom)
- individuálne voľno (ak zostane čas) / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove St. Vincent and the Grenadines, na katamaráne

8. deň:
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova St. Vincent and the Grenadines
- plavba na ostrov Bequia (cca 7 hodinová plavba)
- zakotvenie
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove Bequia, na katamaráne

9. deň:
- v doobedňajších hodinách prehliadka ostrova Bequia
- plavba okolo ostrova a šnorchlovanie v poobedňajších hodinách
- zakotvenie
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove Bequia, na katamaráne

10. deň:
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova Bequia
- plavba na súostrovie Tobago Cays (cca 7 hodinová plavba)
- plavba medzi ostrovmi súostrovia Tobago Cays, spojená so šnorchlovaním
- zakotvenie
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah v súostroví Tobago Cays, na katamaráne

11. deň:
- v skorých ranných hodinách vyplávanie zo súostrovia Tobago Cays
- plavba na ostrov Grenada (cca 8 hodinová plavba)
- zakotvenie
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove Grenada, na katamaráne

12. deň:.
- celodenná prehliadka po ostrove Grenada (autom)
- individuálne voľno (ak zostane čas) / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove Grenada, na katamaráne

13. deň:
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova Grenada
- plavba na ostrov Carriacau (cca 4 hodinová plavba)
- možnosť zastávky / kúpanie
- plavba na ostrovy Union Island a Canouan (cca 3 hodinová plavba)
- možnosť zastávky / kúpanie
- zakotvenie
- večer nocľah na ostrove Canouan, na katamaráne

14. deň:
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova Canouan
- plavba na ostrov Mystique (cca 3 hodinová plavba)
- možnosť zastávky / kúpanie
- plavba na ostrov Bequia (cca 2 hodinová plavba)
- možnosť zastávky / kúpanie
- plavba na ostrov St. Vincent and the Grenadines (cca 3 hodinová plavba)
- zakotvenie
- večer nocľah na ostrove St. Vincent and the Grenadines, na katamaráne

15. deň:
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova St. Vincent
- plavba na ostrov St. Lucia (cca 7 hodinová plavba)
- zakotvenie
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove St. Lucia, na katamaráne

16. deň:
- v skorých ranných hodinách vyplávanie z ostrova St. Lucia
- plavba na ostrov Martinique (cca 6 hodinová plavba)
- zakotvenie
- individuálne voľno / možnosť kúpania
- večer nocľah na ostrove Martinique, na katamaráne

17. deň:
- celodenný voľný program na ostrove Martinigue
- odovzdanie lode
- večer nocľah na ostrove Martinique, na hoteli

18. deň:
- celodenný voľný program na ostrove Martinique
- odlet z ostrova Martinique vo večerných hodinách miestneho času (čas. posun oproti SR - 5 hod.)

19. deň:
- prílet v poobedňajších hodinách (nášho aktuálneho stredoeurópskeho času)


Zmena programu organizátorom vyhradená.
--------------------------------------------------------------


* minimálny počet 4 účastníci zájazdu
(v prípade minimálneho počtu sa cena prispôsobuje podľa počtu účastníkov)

* maximálny počet 8 účastníkov zájazdu
(v prípade väčšieho počtu záujemcov - skupiny, nás prosím kontaktujte)

* na vyžiadanie je možnosť odletu aj z Viedne / z Budapešti / z Prahy=========================================
=========================================
Cena zahŕňa
= uvedené ceny pri jednotlivých termínoch platia pri obsadenosti 8 účastníkov zájazdu =
(pri menšom počte účastníkov zájazdu sa cena upravuje)

********************************************************************************************************


ZÁJAZD na 11 dní:
-----------------------------
- leteckú dopravu (*ak nie je uvedené inak),
- kompletný program (plavba katamaránom, 7x ubytovanie na katamaráne bez stravy, 2x štandardné ubytovanie v penzióne/rezidenciii na Martiniku bez stravy, 3x prehliadka ostrovov autom, poplatky za prevádzku lode + kapitán),
- minikurz fotoškoly GRATIS,
- slovenský sprievodca CK


ZÁJAZD na 13 dní:
-----------------------------
- leteckú dopravu (*ak nie je uvedené inak),
- kompletný program (plavba katamaránom, 7x ubytovanie na katamaráne bez stravy, 4x štandardné ubytovanie v penzióne/rezidenciii na Martiniku bez stravy, 3x prehliadka ostrovov autom, poplatky za prevádzku lode + kapitán),
- minikurz fotoškoly GRATIS,
- slovenský sprievodca CK ​


ZÁJAZD na 19 dní:
----------------------------
- leteckú dopravu (*ak nie je uvedené inak),
- kompletný program (plavba katamaránom, 14x ubytovanie na katamaráne bez stravy, 3x štandardné ubytovanie v penzióne/rezidenciii na Martinique bez stravy, 4x prehliadka ostrovov autom, poplatky za prevádzku lode + kapitán),
- minikurz fotoškoly GRATIS,
- slovenský sprievodca CK
Cena nezahŕňa
ZÁJAZD na 11 dní:
---------------------------
- stravovanie (individuálne - v rezidencii možnosť varenia, na katamaráne možnosť využitia kuchynky),
- hotel 3* kategórie s raňajkami pri ubytovaní na Martinique (100,-€ / os. / 2 noci),
- ​* doplatok v prípade zvýšenia ceny letenky pri zakúpení zájazdu,
- doplňujúci program na požiadanie po dohode s organizátorom,
- vstupy do národných parkov a do pamätihodností počas prehliadok na jednotlivých ostrovoch, - - komplexné cestovné poistenie cez EURÓPSKU CEST. POISŤOVŇU, vrátane storna zájazdu (za príplatok)

- termíny na mieru na vyžiadanie
- odlety možné z Prahy / Budapešti / Viedne


ZÁJAZD na 13 dní:
---------------------------
- stravovanie (individuálne - v rezidencii možnosť varenia, na katamaráne možnosť využitia kuchynky),
- hotel 3* kategórie s raňajkami pri ubytovaní na Martinique (160,-€ / os. / 4 noci),
- ​* doplatok v prípade zvýšenia ceny letenky pri zakúpení zájazdu
- doplňujúci program na požiadanie po dohode s organizátorom,
- vstupy do národných parkov a do pamätihodností počas prehliadok na jednotlivých ostrovoch,
- komplexné cestovné poistenie cez EURÓPSKU CEST. POISŤOVŇU, vrátane storna zájazdu (za príplatok)

- termíny na mieru na vyžiadanie
- odlety možné z Prahy / Budapešti / Viedne


ZÁJAZD na 19 dní:
---------------------------
- stravovanie (individuálne - v rezidencii možnosť varenia, na katamaráne možnosť využitia kuchynky),
- hotel 3* kategórie s raňajkami pri ubytovaní na Martinique (120,-€ / os. / 3 noci),
- ​* doplatok v prípade zvýšenia ceny letenky pri zakúpení zájazdu,
- doplňujúci program na požiadanie po dohode s organizátorom,
- vstupy do národných parkov a do pamätihodností počas prehliadok na jednotlivých ostrovoch,
- komplexné cestovné poistenie cez EURÓPSKU CEST. POISŤOVŇU, vrátane storna zájazdu (za príplatok)

- termíny na mieru na vyžiadanie
- odlety možné z Prahy / Budapešti / Viedne


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Žiadne recenzie pre tento hotel.